مد و لباس

خوش تیپی و خوش لباسی با مطالب خواندنی وبلاگ مد و لباس

شب خاطره را با چه كفشي طي مي كنيد؟

شب خاطره را با چه كفشي طي مي كنيد؟لباستان را انتخاب كرده‌ايد ولي هنوز كفش مناسبي نيافته‌ايد! خريدن كفش عروسي نياز به زمان دارد و شما بايد در عين در نظر گرفتن سليقه‌تان به معيارهاي زيادي توجه كنيد. نوع لباس عروسي، محل برگزاري جشن و ميزان تحمل فيزيكي شما... همگي بايد در نظر گرفته شوند. مي‌دانيد چه كفشي انتخاب كنيد كه تا پايان مراسم شما را خسته نكند و دچار پادرد نشويد؟
پيشنهاداتي براي شما دارد تا كفشي مناسب براي اين شب به ياد ماندني به پا كنيد.
● تناسب كفش و محل برگزاري مراسم :
در صورتي كه شما مي‌خواهيد مراسم‌تان را در باغ برگزار كنيد يا پيش از شروع مراسم قصد داريد با همسرتان در باغي چند قدمي بزنيد و عكس يادگاري بگيريد بهتر است به هيچ عنوان كفشي با پاشنه نازك نخريد. يك كفش ساده بنددار يا يك صندل ساده ايده بسيار بهتري است. در صورتي كه مراسمتان را در سالن برگزار مي‌كنيد نيز سعي كنيد كفش پاشنه بلند و نوك‌تيز نگيريد چون در اين صورت پس از كمي رقصيدن دچار پادرد خواهيد شد و مجبوريد كفش را از پايتان درآوريد كه در اين صورت نيز مهمانانتان با منظره جذاب و زيبايي مواجه نخواهند شد. كفش پاشنه سه يا پنج سانت با نوك گرد يا صاف بهترين انتخاب مي‌تواند باشد.
● تناسب كفش و لباس عروسي:
در صورتي كه لباس عروس شما بلند است به طوري كه تا روي زمين را مي‌پوشاند و پاهاي شما به هيچ عنوان ديده نمي‌شود، بهتر است از يك صندل ساده و راحت استفاده كنيد اما اگر جلوي لباس شما كمي كوتاه‌تر است و كفش‌هاي شما ديده مي‌شود بهتر است از كفش‌هاي جلوبسته و بندي سه تا پنج سانت استفاده كنيد.
● رنگ كفش :
اگر لباس عرس شما سفيد است، كفش‌تان را هم سفيد انتخاب كنيد. البته غير از رنگ سفيد بايد به جنس لباس و جنس كفش‌تان نيز توجه كنيد. اگر لباستان ساتن سفيد براق است يا ابريشم، جنس كفش‌تان نيز بايد با آن تناسب داشته باشد. مثلا كفش سفيد مات چرمي شايد چندان به يك لباس ساتن نيايد. بهترين ايده اين است كه از كفاشتان بخواهيد روي كفش‌تان را با مقداري از پارچه خاص لباس عروستان تزئين كند. بدين ترتيب جلوه كفش‌تان بيشتر خواهد شد. در صورتي كه لباس عروستان با گل‌ها يا زيورآلات رنگي( طلايي يا صورتي) تزئين شده مي‌توانيد براي هماهنگ كردن بيشتر كفش‌تان را هم همان رنگ انتخاب كنيد.
● به عادات خود احترام بگذاريد:
وقتي مي‌خواهيد كفش عروسي بخريد كمي به عادات خودتان هم توجه كنيد.
معمولا چه كفشي مي‌پوشيد؟ جلوبسته، جلوباز، بندي، بدون پاشنه، نوك‌تيز...؟
حتما مجبور نيستيد كه در روز عروسي كفش پاشنه‌دار و نوك‌تيز بخريد. كفشي بخريد كه در آن راحت باشيد تا در تمام ساعات عروسي ناله نكنيد و به خاطر خريد كفش خود را نفرين نكنيد.
پاشنه كفش بسيار مهم است!
كفش‌هاي پاشنه‌بلند قد شما را بلندتر و شما را لاغرتر جلوه مي‌دهد و به لباس‌هايي مي‌آيد كه كاملا ماكسي هستند. البته به شما پيشنهاد نمي‌كنيم كفش با پاشنه ۱۰ سانتي بخريد چون در اين صورت به طور حتم پيش از پايان مراسم آنها را از پا درآورده و پابرهنه راه خواهيد رفت.
انتخاب پاشنه‌هاي سه تا پنج سانتي منطقي‌تر است. هم قد شما را بلند نشان مي‌دهد و هم شما در آن راحت‌تر و باثبات‌تر خواهيد بود.
در صورتي كه قد شما بلندتر از همسرتان است نيز پيشنهاد مي‌كنيم كفش بدون پاشنه انتخاب كنيد چون با آرايش موها خواه‌ناخواه قد شما چند سانتي‌متر بلندتر خواهد شد و بلندتر بودن زن نسبت به مرد، جلوه چندان زيبايي نخواهد داشت.
● چند پيشنهاد ساده براي راحت‌تر بودن
۱) يك هفته پيش از مراسم كفش‌تان را بخريد و هر روز به مدت ۱۰ دقيقه آن را پا كرده و با آن راه برويد تا پايتان به آن عادت كند.
۲) اگر كفش‌تان هنوز تنگ است حتما جوراب نازك به پا كنيد و چسب زخم در كيف‌تان داشته باشيد تا اگر كفش كناره‌هاي پايتان را زد از تاول زدن آن جلوگيري كنيد.
۳) يك شب قبل از مراسم‌تان مقداري روزنامه خيس كرده و داخل كفش بگذاريد بدين ترتيب كفش كمي جا باز مي‌كند و پايتان در آن راحت‌تر خواهد بود.
در صورتي كه كفش پاشنه بلند مي‌خريد حتما يك كفش يدك هم همراهتان باشد چون ممكن است در اواسط مهماني پاشنه كفش‌تان بشكند يا به هر دليلي از پا كردن آن احساس ناراحتي كنيد. بدين ترتيب مي‌توانيد به جاي پا برهنه شدن، كفش يدكي راحت‌تان را پا كنيد.
 

پابگاه اطلاع رساني سلامت ايرانيان

نوشته شده در دوشنبه 1390/2/5ساعت 10:46 توسط aseman790| (0) نظر


آخرين مطالب
» <-PostTitle->
Design By : Teblog